Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun, CHP’ninMerkez Bankası rezervleri iddiaları üzerinden yaptığı paylaşım sosyal medyadan büyük tepki çekti. Kaftancıoğlu paylaşımında göçmen sorununun anlatan sembol fotoğraflardan biri olan Aylan Bebek’i kullandı. Bu Twitter gönderisinin ardından Kaftancıoğlu, farklı birçok kesimden ağır eleştiriler aldı.

Suriye’deki iç savaştan kaçarak Avrupa’ya gitmek isterken bindikleri tekne batan ve 2 Eylül 2015 tarihinde cesedi Bodrum’da sahile vuran Aylan Kürdi bebeğin paylaşımda kullanılmasına tepki yağdı.

İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN:

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Aylan bebeğin ve milyonlarca mazlumun aziz hatırasını inciten vicdansızlığı telin ediyoruz” dedi.

İletişim Başkanı Farhrettin Altun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada,CHPİstanbulİl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nunBodrum’da cansız bedeni kıyıya vuran Suriyeli Aylan Kurdi bebeğin fotoğrafıyla ilgili paylaşımına tepki gösterdi. Altun, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“İnsan olmak asgari düzeyde bir vicdan gerektirir. Vicdanı olmayanın siyasete ve topluma katacağı hiçbir şey yoktur. Aylan bebeğin ve milyonlarca mazlumun aziz hatırasını inciten vicdansızlığı telin ediyoruz. Aylan bebeğin katillerinden emir alanlardan başka ne beklenir ki?”

ADALET BAKANI GÜL: RABBİM FIRSAT VERMESİN

Bakan Gül, “Masum bir yavrunun cansız bedenini kirli siyasetine alet edebilecek kadar alçalan zihniyete Rabbim fırsat vermesin. Aylan bebeğin ruhu, bu kötülüğü yenecek…” sözleriyle paylaşıma tepki gösterdi.

BAKAN SELÇUK: İNSANLIK BU DEĞİL

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler BakanıZehra Zümrüt Selçuk da paylaşıma tepki gösteren isimlerdendi. Bakan Selçuk, “Bir masum çocuğun cansız bedenini kirli ve seviyesiz siyaset anlayışlarına alet edebilecek kadar vicdanları kararmış.
Siyaset bu değil, insanlık hiç değil.” ifadelerini kullandı.

İBRAHİM KALIN’DAN SERT SÖZLER

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Aylan Bebek’in cansız bedenini siyasete alet edenlere tepki gösterdi.

Kalın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Aylan bebeğin cansız bedenini karanlık siyasetine alet edecek kadar süflileşen bir zihniyetin, ülkemize ve dünyamıza vereceği hiçbir iyilik ve güzellik yoktur. Yapmayın yazıktır, ayıptır, günahtır.” ifadesini kullandı.

BİR TEPKİ DE AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK’TEN GELDİ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise “Vicdansızlık ve ayıp. Aylan bebeğin cansız bedenini böyle kullanmak ne büyük utanç. Utanma duygusu olana ömür boyu yeter. Nasıl karanlık bir zihniyet bu” dedi.[Son dakika: Canan Kaftancıoğlu'nun paylaşımına tepki yağdı!

Please follow and like us:
error

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.