Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.Orta ve Orta Doğu Bölgesi’ndeki Bölge teknolojisi eğitim eksikliğinin, bu alanda rekabette başarıya ulaşmak için ortadan kaldırılmasıyla sonuçlandı. Mucitpark Fen Fakültesi'nde, Türkiye Kapsamlı kurumlardan biri olarak dikkat çekici.

Mucitpark, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin yanı sıra üniversite öğrencilerinin bireysel ve sosyal gelişimine katkıda bulunur. Mucitpark, robotik kodlama, bilgisayar oyunları üretimi, sanal gerçeklik, sosyal yenilik, bilim, ağaç ve havacılık olmak üzere 16 alanda eğitim sunmaktadır. .

Üniversite öğrencilerine hem gönüllü eğitim sağladıkları hem de kendi çalışmalarındaki fırsatlardan yararlandıkları Mucitpark'ta öğrencilere sosyal eğitim, sunum, başvuru, kendine güven ve takım çalışması ile deneysel ve pratik eğitimlerin özellikleri verildi.

Mucitpark'taki öğrenciler, Türkiye'nin ihtiyaç duyacağı Türkiye'nin "yenilikçi" nin artacağı konusundaki yenilikçi düşüncesine büyük ilgi gösterdiler.

AA muhabiri Mucitpark Genel Koordinatörü Ali Necip Nursoy, birinci sınıftan birinci sınıfın son yılına kadar tüm öğrencileri kapsayan geniş bir izleyici kitlesinin,

Ulusal teknolojide proje üreten birey yetiştirme hedefi

Türkiye'nin ulusal teknolojisinin hareket ettiğini ve projelendirildiğini öngören ÜRÜT bireylerini eğiten Nursoy, '' Tohumculuktan işe başlamak istiyoruz. İlkokul çocuklarını daha uzun süre alıyoruz. Öğrenciler 3-4 yıl sonra sualtı robotlarını eğitmek gibi insansız hava araçları teknolojisi sistemleri robotik sistemler üretebilir ”dedi.

Nursoy, çocuklara hazır projeler verilmediğini ve yazılımdan mekanik üretime küçük yardım dışında herhangi bir yardım sağlamadığını belirtti.

Çocukların gelişimine katkıda bulunduklarını vurgulayan Nursoy, şöyle devam etti:

"Geleceğin bilim adamlarını yetiştiriyoruz. Bilim adamlarının en önemli özelliği kendi fikir ve çalışmalarını üretmeleridir.

Nursoy, öğrencilerin başarı sınavları yerine fen ve teknolojiye olan ilgilerine göre kabul edildiğini belirtti.

Çalışmalar öğrencileri arttırdı & # 39; özgüven

Nursoy, tatil zamanlarını Mucitpark'ta geçirdiklerini açıklayan Nursoy, şunları söyledi:

"Öğrencilerin ortalama devam oranı yüzde 95'tir. Katılım yüksektir, çünkü çocuklar kendi gelişimlerini hisseder. Ebeveynler de çocuklarının Mucitpark'a devamlılığını sağlamaya çalışıyorlar çünkü çocuğun hayata bakış açısı değişti, zamanlarını tatil merkezlerinde geçirmek için buradaydılar, yaz aylarında lise öğrencilerimiz burada çalışmaları ve projeleri için burada yatıyorlardı.

Öğrencilerden Aybüke Özyurt, Mucitpark'taki eğitimiyle iyi gün geçirdiğini söyledi.

Parkta "çizik" çalışmalarını seven Özyurt, "Sanal gerçeklik okuyor ve kütüphanede drama etkinlikleri yapıyoruz. Eğlenceli oyunlar oynuyoruz. Burada çok eğleniyorum. Teknoloji konusunda iyi ve yazılım mühendisi olmak istiyorum. "

Ortaokul 5. sınıf öğrencisi Yusha Hayat Duman, teknoloji ile iç içe olmanın mutluluğunu dile getirdi, "Burası rahatlamak için geleceğim bir yer olarak benim için bir eğitim merkezi değil. Sanal gerçekliği seviyorum. Bilim adamı olmak istiyorum. gelecek. Ben bir bilim adamı olmak istiyorum. " "

.

(A)


[news]

Please follow and like us:
error

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.