Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.ASLIHAN ALTAY KARATAŞ – Brüksel’de kalacağı Steigenberger Oteli’ne geçen Erdoğan’ı Belçika’da yaşayan Türk vatandaşları sevgi gösterileriyle karşıladı. Bu esnada Erdoğan da sevgi gösterisinde bulunanları selamladı.

3 liderle görüştü

NATO zirvesi öncesi ikili temaslarına başlayan Erdoğan, dün ilk Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile görüştü. Basına kapalı gerçekleşen görüşme 25 dakika sürdü. Erdoğan daha sonra Litvanya Cumhurbaşkanı Gitanas Nauseda ile 20 dakika ve Letonya Cumhurbaşkanı Egils Levits ile 25 dakika süren iki görüşme daha gerçekleştirdi.

Biden’la görüşme bugün

Artık gözler bugün toplanacak NATO Liderler Zirvesi kadar, zirve marjında Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden’ın yapacağı ilk yüz yüze görüşmeye çevrildi. Görüşme öncesi taraflardan gelen olumlu açıklamalar beklentileri artırırken, Ankara “yeni bir dönemin habercisi” olarak baktığı bu görüşmeye büyük önem veriyor. Görüşmede pozitif bir gündemle girilmesi gerektiğini her fırsatta dile getiren Ankara, köklü bir geçmişe sahip iki NATO müttefiki arasındaki ilişkilerin olumlu gündemle ilerletilmesi ve stratejik işbirliğine odaklanılması gerektiğine vurgu yapacak. Görüşmede ayrıca Afganistan, Suriye, Libya, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs özelinde bölgesel gelişmeler de değerlendirilerek işbirliği olanakları gözden geçirilecek.[Brüksel’de coşkulu karşılama

Please follow and like us:
error

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.