Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Tümgiad Tüm Girişimci ve İş İnsanları Derneği Genel Başkanı İzzet Oben ÇÜRÜK 16-19 Mart tarihleri arasında Antalya Anfaş Expo Center’da bu yıl  2.si düzenlenecek olan Gastroantalya Uluslararası Gastronomi Festivaline hazırlık kapsamında ,Tümgiad Üretici Kadın Kooperatifleri Güç Birliği bünyesindeki  kooperatifleri ziyaret ediyor.

Festivale katılacak olan Ankara’nın başarılı kadın kooperatiflerinden Ayaş Akkaya Kadın Kooperatifini ziyaret eden Genel Başkan ve yönetim  kurulu üyeleri ,Kooperatif başkanı Zehra Varol’dan Ayaş domates salçası ve kooperatifin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Tümgiad Genel Başkanı İzzet Oben Çürük ;

 

Ayaş domatesi , kalitesiyle yurt genelinde bilinen ve yoğun talep gören bir ürün.Ayaş Akkaya kooperatifi   bu yıl Ayaş  domates salçasının organik sertifikalı üretimine  başlıyor. Mevcut  üretimleri de organik üretim durumunda.Kooperatif şu an hem yurt içinde hem de bazı Avrupa ülkelerine ürün sevkiyatı yapıyor.Başkan Varol’u üretim,istihdam ve ihracata sağladığı katkılardan dolayı kutlarım.Böyle başarılı kooperatifleri Tümgiad Ailesi içerisinde görmek bizi mutlu ediyor.Mart ay’ındaki festivalde Ayaş Domates salçasını uluslararası platforma taşıyoruz.

açıklamasında bulundu.

Please follow and like us:
error

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.