Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Kadın cinayetler hemen aynı anda işlenmiyor,belirli bir süreç üçerisinde işleniyor. önce tehdit  arkasına kadına ve ailesine taciz……… yani Cinayet Geliyorum ! diyor !

 

Dolayısıyla suçun işleneceğine dair önceden çok sayıda kanıt var. Ama bu süreçte müdahale eden bir adli makam ya da kolluk kuvveti yok. Önleyici tedbirler alınmıyor. İşin ilginç yanı bu cinayetler eskisi gibi töre,namus…vs sebepler sonucu kırsalda değil büyük şehirlerde daha çok işlenmeye başladı.

 

Teröre verdiğimiz şehitlerimizin sayısı ile cinayete kurban giden kadınlarımızın sayısını karşılaştırdığımızda çok vahim bir tablo ortaya çıkıyor. Yetkililerin bu tablo karşısında şapkalarını önlerine samimi bir şekilde  koyması gerekiyor.Ülkemizde öldürülen kadın sayısı terörle mücadeledeki  kaybımızdan çok daha fazla.Bu tabloda sadece hayatını kaybeden kadınlarımız gösteriliyor,bir de hayatları zindan olan,yaşamının sonuna kadar psikolojisi bozuk yaşamak zorunda kalan,yaralanan kadınlarımız var.

Katil’in yakalanarak hak ettiği cezayı alması yitirilen can’ı geri getirmiyor ,sadece yüreklerdeki sızıyı bir nebze azaltıyor .Geride kalan çocukların o günden sonraki yaşam mücadelesi ise apayrı bir acı !

Önemli olan ; bir hayat ,bir can yitilmeden,bir yuva yok olmadan, ve  çocukların  umutları-gelecekleri ellerinden alınmadan çözüm üretibilmektir.

 

 

İzzet Oben ÇÜRÜK

 

Please follow and like us:
error

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.