Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

     

TÜMGİAD çatısı altında oluşturulan “Üretici Kadınlar Güç Birliği”, bir yandan bünyesi altında bulunan kooperatiflere yurtiçi ve yurtdışında bayilikler ve pazar ağı oluştururken, diğer yandan da sahip olduğu basın ve medya ajansları aracılığıyla kooperatiflerin ve üreticilerin ürünlerinin tanıtılmasına ve sorunlarının duyurulmasına yardımcı oluyor.

Üretim seferberliğinin yurt geneline yayılmasını sağlamak için Kriz ve Afet Dönemlerinde Üretim Merkezi Projesi’ni (KRAF) hayata geçiren Tüm Girişimci ve İş İnsanları Derneği (TÜMGİAD), üyeleri, üretici kooperatifleri, yerel çiftçiler ve sorumluluk bilinciyle hareket eden tüm kurum, kuruluş ve STK’lar ile el ele vererek bu projeyi gerçekleştirmek için ilk adımı attı.
Gıda sağlığını ve kalitesini artırarak sağlıklı besin zinciri geliştirmek, iyi tarım uygulamaları ile tüketici sağlını korumak ve insanların yaşam standartlarını sürdürülebilir şekilde iyileştirmek, teknik ve mesleki eğitimler ile gençlerin ve kadınların girişimcilik kültürlerini ve becerilerini arttırmak, daha fazla üretim ve daha istikrarlı istihdamı sağlamak, gıda güvenliği, tarımsal üretimi sürdürülebilir şekilde geliştirmeyi hedefleyerek ihracatı arttırmak, ülkeye katma değer sağlamak için çalışmalar yapan TÜMGİAD, çatısı altında oluşturduğu Tüm Üretici Kadın Kooperatifleri Güç Birliği ile organik (sertifikalı), yöresel, doğal (analiz raporları ile birlikte) ve coğrafi işaretli ürünleri, en sağlıklı, en uygun fiyatlı şekilde direk tüketiciyle buluşturuyor.

TÜMGİAD Genel Başkanı İzzet Oben Çürük, konu ile ilgili şunları söyledi: “Sertifikası olmadığı halde organik ve analiz raporu olmadan doğal denerek satılan ürünlerin önü kesilmeli. Bu üreticilerimizin danışmanlıklarını üstlenerek, doğru yol izlemelerini sağlayacağız. Çiftçilerimizi, organik tarım ve yerli tohum kullanımına yönlendireceğiz. Ayrıca altyapısı musait olan üreticilerimizin, yurtdışı bağ-lantılarımızla ihtracat yapma-larını sağlıyoruz. Hedefimiz, 2020 yılı içerisinde kırsalda yaşamayı özendirmek, çiftçiyi teşvik etmek, Türk tarımına sahip çıkmak, köylünün yeniden milletin efendisi haline gelme-sini sağlamak, üretimi, istihda-mı, ihracatı ile hakça bölüşen bir ülke haline gelmek.”

 

 

Please follow and like us:
error

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.