Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

2021 yılının başından  itibaren  Ortadoğu-Afrika ve Türki cumhuriyetleri genelinde görüşmelerini hızlandıran Tümgiad-Tüm Girişimci ve İş İnsanları Derneği ile çalışmaları hakkında yaptığımız sohbette ;Genel Başkan İzzet Oben ÇÜRÜK çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Genel Başkan İzzet Oben ÇÜRÜK ;

Pandemiyle birlikte yurt genelinde gıda ve tarım ürünlerinin üretimini,kırsal kalkınmaya katkı  ve ithalat cenneti  haline gelen ülkemizin ihracat çalışmalarının arttırılmasına yönelik yoğun şekilde faaliyetler sürdürmekteyiz .

TÜMGİAD   bünyesinde oluşturduğumuz İl Başkanlıkları aracılığıyla il-ilçe ve köylerde faaliyet gösteren gıda üreticisi ve çiftçilerimize ulaşıyoruz.Aynı zamanda bünyemizdeki  ülke koordinatörlerimizin çalışmaları ile üreticilerimizin yüz yüze gelerek satış yapabilmelerini sağlayacağımız ithalatçı firma portföyünü oluşturuyoruz.

Önümüzdeki günlerde hayata geçirmeyi planladığımız depolama ve paketleme  tesisi projemizi de tamamlamış durumdayız.Bu çalışmalarımızla  öncelikle yurt genelinde yeterli ve güvenli  gıda ve tarım ürünlerine ulaşımın kolaylaştırılmasını,aynı zamanda  yurt dışından gelecek olan taleplerin  daha rahat karşılanmasını  sağlayacağız.Bugün için  Ukrayna,Gana,İran,Irak,Romanya,Özbekistan,Gürcistan,Kafkasya geneli ve Hollanda koorinatörlerimiz sorumlu olduğu ülkelerde yoğun şekilde çalışmalar yapıyor.Önümüzdeki günlerde kurultayımız var,kurultayımızın ardından da İl başkanlıklarımız hızlı şekilde bulundukları bölgelerde üretim seferberliği husunda üreticilerimizle bir araya gelerek istişarelerde bulunacaklar.

Bünyemizde bulunan aynı sektördeki üretici arkadaşlarımız arasında konsorsiyumlar oluşturmaya başladık.Bu sayede  marka değeri taşıyacak ,ulusal ve uluslararası  pazarda alıcı bulacak bazı ürünlerin de ortak üretim zeminin oluşturuyoruz. “Birlikte çalışıp-birlikte büyümek” sloganıyla daha güçlü hale gelen  bu konsorsiyum çalışmaları  kısa sürede başarılı olup,hem istihdama ,hem üretime destek sağlayacak ,hem de ülkeye katma değer  kazandıracaktır.

açıklamalarında bulundu.

 

 

http://www.tumgiad.com.tr

Please follow and like us:
error

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.