Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Muhatap olduğunuz  insanların yüzünü-gözünü görüyor,konuşmasını dinliyorsunuz,  iyi ya da kötü –yanlış ya da doğru insan  diye yorum yapabiliyorsunuz.İyi insan dediğiniz yanlış-kötü dediğiniz insan doğru çıkabiliyor.

Göremediğimiz şey ; niyeti,kalbi,kişiliği…….

İşte o göremediğimiz şeylerden  , ya da iyi kamufle ettiği özelliklerinden dolayı hata yapmanıza sebebiyet veriyorlar.Büyüklerimiz o yüzden demiş demek ki; “ya yola çıkacaksın-ya ticaret yapacaksın”diye.Yolda, bırakacak mı ? İşin içine para girince ,satacak mı ? o zaman maskesi düşüyor işte ! Ne kadar makyaj yaptığını o zaman görebiliyorsunuz .

Bu konuda karşınızdakinin yaşı da fark etmiyor.Genç olunca cahilliğine veriyoruz ,Yaşını başını almış,aklı başında dediğinizin neyine vereceksiniz ?  Herhalde arsızlığına!

Kalbinin doğru,niyetinin halis olması gerekir insanın ,insani özelliklerini kaybetmemiş olması gerekir,Değerlerini yitirmemiş olması gerekir. Hani derler ya “ ar damarı çatlamış” ,işte o ar damarının çatlamamış olması gerekir.

Ne yazık ki toplumda bu tarz ar damarı çatlamış kişilerin sayısı gün geçtikçe artıyor.Makyaj yaparak,maske takarak ,arkasında hançeri saklayıp gülücükler dağıtarak gezenlerin sayısı inanamayacağınız kadar artmış durumda !

Hani şeytana –kötülüklere karşı felak-nas-ayet-el kürsi okuyun deniyor ya ; bu adamlara bunlar da fayda etmiyor !

Yaşı kaç olursa olsun ;Karakterini,kişiliğini,değerlerini bir kalemde satan ,onurunu kiralayan,adamlıktan-insanlıktan nasibini almamışların  şerrinden uzak kalmanız dileğiyle!

 

İOÇ

Please follow and like us:
error

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.